Watykan


Jak są plany, to strona pracowników i pracodawców może racjonalnie się do tych planów urlopowych ułożyć” - powiedział. Innymi słowy urlop zdrowotny przyznawany jest obok podstawowych (powszechnych) uprawnień urlopowych i dotyczy tylko niektórych grup zawodowych, przewidziany w odrębnych regulacjach. Wzrasta także liczba świadczeń w niektórych dziedzinach służby zdrowia, a czas oczekiwania na nie spada. A jeśli chodzi o kolejki, skracają się w niektórych dziedzinach. A bez jakości nie uda się zmienić na lepsze ochrony zdrowia. Wchodzą programy koordynowanej opieki nad chorymi po zawale serca, z niewydolnością serca, wprowadzamy pilotaż sieci onkologicznej - wszystko to powoduje, że pacjent będzie lepiej zaopiekowany, nie będzie musiał sam błąkać się w systemie ochrony zdrowia i szukać dla siebie opieki. Chcemy, by w każdym z nich funkcjonował ujednolicony system triażowy: pacjent zaraz po przyjściu będzie oceniony, czy lekarz musi zająć się nim natychmiast, czy możne poczekać. Chcę, by zaczął również funkcjonować system retriażu, to znaczy, żeby po pewnym czasie retriażysta sprawdzał, czy sytuacja pacjenta się nie zmieniła, czyli czy nie stał się np. przypadkiem pilnym.

Ruszyła i szybko postępuje informatyzacja: jest e-recepta, e-skierowanie, internetowe konto pacjenta. Podejmowane przez nas działania przyczyniają się do poprawy finansowania ochrony zdrowia, poprawy sytuacji kadr medycznych, a przede wszystkim do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów. Jeśli chodzi o długi, to prawie połowa wszystkich zobowiązań wymagalnych, czyli przeterminowanych, jest generowana przez 18 najbardziej zadłużonych szpitali w Polsce. Ostatnio pojawiały się informacje o tragediach na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, czyli SOR-ach. Można powiedzieć, że zabrakło empatii, ale na SOR-ach szczególnie też widać, jak brakuje lekarzy. Turyści, którzy pragną połączyć komfort wypoczynku z przyzwoitą ceną zwykle decydują się na spędzenie urlopu w zakopiańskich apartamentach, których na Podhalu nie brakuje. Terma Bania w Białce Tatrzańskiej to kompleks basenów stworzony z myślą o wypoczynku i zabawie dla całej rodziny. Gdyby nie wzrost nakładów na ochronę zdrowia, ten exodus trwałby nadal, a za kilka lat mielibyśmy katastrofę. Realna poprawa już jest: zatrzymaliśmy exodus kadr medycznych. Czasem takie zestawienie pozwoli nam na zaplanowanie dodatkowego urlopu lub będzie cennym wsparciem w przypadku jakichkolwiek nieporozumień z działem kadr. Pamiętajmy o mapie - to ona pozwoli nam wrócić na odpowiedni szlak, jeśli się gdzieś zgubimy.

Muszą być niezawodne, bo to właśnie od ich jakości zależy komfort marszu. Poza popularnymi kurortami istnieją miejsca, gdzie turyści zaglądają o wiele rzadziej i to właśnie tam można poczuć, czym jest wypoczynek wśród szczytów. Góry to majestatyczne miejsca, niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju. Szukasz miejsca, które będzie położone bliżej zachodniej granicy? Każdemu pacjentowi powinna być przypisana konkretna kategoria, np. kolor: czerwony - przypadek pilny, nie może czekać, żółty lub zielony - sytuacja stabilna. Każdy przypadek należy przeanalizować indywidualnie, ale czasem długi to kwestia zarządzania szpitalami: szpitale kliniczne w Białymstoku, Szczecinie, Katowicach i Poznaniu nie mają wymagalnych długów. Ponad 70 proc. SPZOZ-ów nie ma w ogóle zobowiązań wymagalnych. Kolejki już się skróciły, a dzięki temu skrócą jeszcze bardziej. To pokazuje, że ten zawód stał się znacznie bardziej atrakcyjny dzięki zmianom, jakie wprowadziliśmy. Dzięki informatyzacji będzie można zacząć płacić szpitalom nie tylko za sam fakt leczenia, ale też za jego jakość.

W tym sporze nie chodzi jednak tylko o pieniądze, ale też o realną poprawę, skrócenie kolejek, lepszy dostęp do leczenia. Najwyższa Izba Kontroli potwierdziła ostatnio, że program ten poprawił dostęp seniorów do produktów leczniczych, a w domowych budżetach osób starszych zauważalny był spadek wydatków na leki. Podobnie jak program bezpłatnych leków dla osób powyżej 75. roku życia, na który przeznaczyliśmy już łącznie ok. Te pieniądze to zupełnie inna perspektywa życia, co przełoży się na zdrowie tych dzieci i długość życia. Myślę, że te dodatkowe pieniądze choć trochę pomogą w dbaniu o swoje zdrowie. Nakłady na szpitalnictwo rosną co roku o mniej więcej 10 proc., teraz również zostaną przeznaczone na to dodatkowe pieniądze, przeszacowujemy wyceny wielu procedur, NFZ będzie płacił więcej. Od maja NFZ płaci szpitalom za wszystkie wykonane operacje zaćmy, bez limitów. Niemal wszystkie szlaki cieszą się ogromną popularnością wśród turystów, zachwycając swoim pięknem podczas wędrówki. Wczasy w górach zbierają wyjątkowo dobre opinie wśród turystów, którzy w pierwszej kolejności stawiają na sport i aktywne formy spędzania wolnego czasu.

Copyright © 2020 lesne-rzemioslo.pl