Obozy przygodowe w Republice Ściborskiej 2018

Obozy przygodowe w Republice Ściborskiej 2018
Kiedy:
12 Czerwiec 2018@10:00 – 12 Sierpień 2018@10:00
2018-06-12T10:00:00+02:00
2018-08-12T10:00:00+02:00
Gdzie:
Ściborki 6
19-520 Banie Mazurskie
Koszty:
880
Kontakt:
Dariusz Morsztyn Biegnący Wilk
604 29 29 97
Obozy przygodowe w Republice Ściborskiej 2018 @ Ściborki 6

Obozy przygodowe w Republice Ściborskiej wakacje 2018
7 dni wspólnie razem w prawdziwej naturze
24 czerwiec – 1 lipiec – OJCOWIE Z SYNAMI
1 lipec- 8 lipiec – RODZINY I OSOBY INDYWIDUALNE
22 – 29 lipiec – OJCOWIE Z SYNAMI –
5-12 sierpień – RODZINY I OSOBY INDYWIDUALNE

Prowadzący obóz:
Dariusz Morsztyn Biegnący Wilk

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć z pełnoletnim opiekunem. Minimalny wiek uczestników – 8 lat. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZENIA I WPŁATY ZALICZKI.

PROGRAM:
– NAJLEPSZE ZAJĘCIA Z POPRZEDNICH LAT (dzika rzeka, Rysie Bagno,..) A TAKŻE NOWE PRZYGODOWE AKCJE: m.in. traperski nocleg w lesie, dog trekking, replika traperskiej chaty, i inne…
– zajęcia z psami zaprzęgowymi Biegnącego Wilka (cani cross, dogtrekking, zabawy ze szczeniętami, dogoterapia naturalna). Każda rodzina otrzyma na cały obóz do opieki nowego przyjaciela – psa zaprzęgowego.
– niestandardowe zajęcia sportowe (codzienne poranne zajęcia z psami, nietypowe sporty i zawody) i hartowanie (kąpiele i czarna bania), traperski tor przeszkód
– wyprawy terenowe (teren górzysty, niezwykłe bagna, dzika rzeka, jeden nocleg w lesie)
– zajęcia indiańskie, eskimoskie, survivalowe, edukacyjne, traperskie
– praktyka życia w indiańskim i traperskim stylu (nauka posługiwania się nożem, siekierą, piłą, zbieranie ziół i grzybów, praca przy koniach, traperskie gotowanie).
– zajęcia i praca w obozowisku.
Ideą projektu jest przeniesienie się w naturalny świat, którego już nie ma na co dzień.

ZAKWATEROWANIE i WYPOSAŻENIE:
Każdy mieszka w indiańskim tipi i replice traperskiej chaty, posiłki będziemy przygotowywać także w chacie traperskiej, wodę będziemy brać ze studni założonej w 1784 roku (najlepsza w okolicy), codziennie baniowanie w archaicznej bani, do dyspozycji kilka miejsc do kąpieli na terenie Republiki, muzeum eskimoskie, indiańskie i Marii Rodziewiczówny, zabytkowa czynna pasieka z 1935 roku, ekologiczny ogród (nasza ziemia od ponad 30 lat nie jest nawożona chemią kultywujemy zdrowy styl życia), stałe mieszkanie w sąsiedztwie z dziką przyrodą na terenie Lasów Skaliskich (m.in. łosie, jelenie, wilki, rysie, orły,…, na naszym terenie żyje stado koników polskich, bobry, żurawie, bociany, 50 psów zaprzęgowych (w tym małe szczeniaki). My nie inwestujemy w luksus i standard,… jesteśmy cząstką przyrody i wracamy do starych, archaicznych rozwiązań. Jeśli chcesz przeżyć przygodę w autentycznym, zdrowym miejscu opartym na starych wiejskich zwyczajach i pracy – zapraszamy do Republiki Ściborskiej! Ale nie będzie łatwo!

WYŻYWIENIE:

Żywimy się zdrowo i wegetariańsko. Potrawy wykonywane będą w replice chaty traperskiej z filmu „Ostatni Traper”. Wszyscy po kolei przygotowują pożywienie. Zioła i część warzyw każdy będzie bezpośrednio pobierał z organicznego ogrodu. Codziennie będzie przygotowywanych 5 posiłków.

OBOWIĄZKOWE WYPOSAŻENIE:

Dobry traperski nóż i siekiera (albo weźcie cokolwiek albo sprawdźcie sobie te 2 narzędzia doskonałe – na całe życie, na obozie umożliwimy zakup dobrych, ręcznie wykonanych noży), wszystko pozostałe jest mniej ważne ale może się przydać: śpiwór, strój traperski (długie mocne spodnie, wysokie buty, koszula z długimi rękawami, nakrycie głowy)(do pracy, wędrówek) taki aby nie żal go było brudzić, strój sportowy, strój do pracy (np. przy psach, rękawice do pracy), indywidualna apteczka (indywidualne leki, środki do dezynfekcji i obtarć), moskitiera do spania, przybory do jedzenia i mycia, piła ręczna. Prosimy aby zabierać ze sobą jak najbardziej ekologiczne, zdrowe i biodegrodawalne środki i produkty w wielorazowych opakowaniach (jak najmniej opakowań jednorazowych).
Na pewno: schudniesz, zahartujesz się, scementujecie rodzinę, zyskasz wyrobienie, poznasz maszerski fach i wiejskie, prawdziwe życie, wyrobisz się w survivalowych technikach.

NA OBOZIE NIE UŻYWAMY:

telefonów komórkowych, smartfonów, komputerów etc…, alkoholu, tytoniu, słodyczy, używek, niezdrowej żywności.

Jak się przygotować:
– lektura: „Porąb i spal” Larsa Myttinga, „Lato Leśnych Ludzi” Marii Rodziewiczówny – jedna po to aby zdobyć wiedzę i umiejętności, a druga lektura dla ducha.
– pouczcie się posługiwania siekierą i nożem, palenia ognia, potrenujcie trochę i pogimnastykujcie się przed obozem (mniejsze będą zakwasy pierwszego dnia…)
– dograjcie sobie swój sprzęt i ubiór, nie idźcie w stronę mody i wyglądu, a praktyczności!

Dojazd:
-do godziny 14:00 (zaczynamy od obiadu, zwiedzania Republiki Ścoborskiej oraz obowiązkowej ważnej odprawy, który będzie o 14:00). Trasa dojazdu: Banie Mazurskie – Ściborki (6 km – trasa jest oznakowana) – Republika Ściborska. Samochód zostaje na parkingu. Można dojechać autobusem do Bań Mazurskich.
Wyjazd: – po śniadaniu.

Ceny:
– osoba indywidualna – 1100 zł
– dwie osoby (rodzic + dziecko, para osób)- 990 zł/osobę
– rodzina (3 i więcej osób) – 880 zł/osobę
– dla weteranów 10% zniżki
PROMOCJA:
– OSOBY, KTÓRE ZGŁOSZĄ SIĘ i wpłacą zaliczkę (50%) DO 15 STYCZNIA 2017 OTRZYMUJĄ BEZPŁATNIE: – KOSZYLKA OBOZOWA, SPECJALNA PAMIĄTKA PUSZCZAŃSKA

MINIMALNY WIEK UCZESTNIKÓW – 8 LAT.
– własny pies na obozie – 100 zł
Za odpłatność każdy otrzymuje: 7 dni programu, miejsce zakwaterowania, psy do współpracy, wyżywienie (wspólnie wykonywane), podstawowe ubezpieczenie, pamiątkę obozową.
Płatność: 50% z góry w momencie rezerwacji, pozostała część na obozie gotówką. W przypadku rezygnacji z udziału zaliczka jest zwracana tylko w wyjątkowych sytuacjach losowych .

Zgłoszenia i informacje:
biegnacy-wilk@post.pl , 604 29 29 97
Konto do wpłaty zaliczki (50% kwoty całkowitej, pozostała część płatna gotówką po przyjeździe na miejsce). Wpłata zaliczki związana z rezerwacją miejsca.
PKO BP SA
Oddział w Gołdapi
Właściciel konta: Dariusz Morsztyn, Ściborki 6, 19-520 Banie Mazurskie
04 1020 4724 0000 3102 0029 1153 Swift kod: BPKOPLPW

Wychowując się na wsi, nauczył się wielu praktycznych rzeczy przydatnych w leśnym rzemiośle. Tomek uczęszczając do Technikum Rybactwa Śródlądowego w Sierakowie, wstąpił do ZHP, po czym szybko objął funkcję drużynowego w hufcu Międzychód. Od tego czasu zaczął organizować pierwsze zajęcia dla młodzieży, głównie z terenoznawstwa oraz surwiwalu. Następnie po przygodzie z wojskiem otworzył swoją szkołę, gdzie jako instruktor uczy organizacje paramilitarne sztuki przetrwania w tematyce S.E.R.E. Nie są mu obce prace rzemieślnicze, na swojej życiowej drodze zdobywa także doświadczenie w pracy z drewnem jako stolarz i cieśla. Tomek na łamach Leśnego Rzemiosła chętnie dzieli się z Wami wiedzą z dziedziny między innymi pracy w drewnie, połowów ryb, maskowania i tropienia oraz szeroko rozumianego bushcraftu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 17 =