Nadchodzące szkolenia kowalskie

Nadchodzące szkolenia kowalskie

W miniony weekend zakończyliśmy pierwsze organizowane przez nas podstawowe szkolenie kowalskie. Przyjazna atmosfera i ogrom wiedzy, a przede wszystkim długie godziny praktyki, czasem do późnych godzin wieczornych, pod czujnym okiem Adama Heppnera oraz indywidualne podejście, pozwoliły Uczestnikom podnieść swoje umiejętności operowania narzędziami kowalskimi oraz zdobyć wiedzę potrzebną do dalszego rozwoju w tym wymagającym fachu. Po trzech dniach intensywnej nauki wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział i kupony rabatowe na przyszłe kursy. Po czym niezwykle zmęczeni, ale także zadowoleni z wysokiego poziomu szkolenia, rozjechali się do domów na zasłużony odpoczynek.

Dziękujemy Wam, że zechcieliście skorzystać z naszego kursu i do zobaczenia na szkoleniu średniozaawansowanym!

Kto nie załapał się na poprzednie podstawowe szkolenie kowalskie z powodu bardzo ograniczonej ilości miejsc lub niepasującego terminu ma jeszcze szansę zapisać się na kolejne:

 • 16/17/18 czerwca – szkolenie podstawowe (250 zł osoba) Szczegóły: klik
 • 14/15/16 lipca – szkolenie średnio zaawansowane (299 zł osoba) Szczegóły: klik

Więc jeśli nigdy nie miałeś w ręku młotka lub nie masz możliwości nauki, a bardzo chciałbyś zacząć kuć to nie zwlekaj! A może już kujesz, ale odczuwasz pewien niedosyt lub po prostu chciałbyś móc wypróbować swoje umiejętności? Nie trać czasu, ponieważ ilość miejsc jest mocno ograniczona, na szkolenie podstawowe załapie się tylko pierwsze 5 osób, które wyślą na adres sklep@lesne-rzemioslo.pl swoją chęć uczestnictwa, a na szkolenie średnio zaawansowane tylko 4 osoby! To już ostatnie szkolenia z 40% rabatem!

_MG_2327 copy

Uwaga! Niesamowita okazja zdobycia 65% rabatu na nasze szkolenie! Spośród osób, które udostępnią publicznie post znajdujący się pod adresem: https://www.facebook.com/lesnerzemioslo/posts/719535671583323?notif_t=like&notif_id=1493921692643211

wylosujemy dwie, które otrzymają od nas kupon upoważniający do 25% rabatu, czyli w sumie zyskają -65%!

Program szkolenia podstawowego 16/17/18 czerwca (5 miejsc):

1 dzień

 • podstawy teorii przeróbki plastycznej stali na gorąco
 • procesy chemiczne zachodzące podczas obróbki i ich wpływ na materiał
 • zasady ergonomii i bezpieczeństwa podczas pracy w praktyce
 • przygotowanie i utrzymanie kotliny teoria i praktyka

2 dzień

 • podstawowe techniki nadawania odkształceń
 • samodzielne kucie pod okiem instruktora
 • opcjonalnie budowa amatorskiej kotliny kowalskiej

3 dzień

 • kucie swobodne i półswobodne na przykładzie wykucia całego detalu
 • samodzielne kucie pod okiem instruktora
 • podstawy obróbki cieplnej
 • podstawy obróbki ślusarskiej

Program szkolenia średnio zaawansowanego 14/15/16 lipca (4 miejsca):

1 dzień

 • kucie swobodne i półswobodne na przykładzie wykucia całego detalu
 • samodzielne kucie pod okiem instruktora

2 dzień

 • wymagające techniki obróbki plastycznej
 • samodzielne kucie pod okiem instruktora
 • obróbka cieplna detalu

3 dzień

 • samodzielne kucie pod okiem instruktora
 • obróbka ślusarska detalu
 • opcjonalnie podstawy obróbki toczenia lub frezowania

Sprawy organizacyjne.

Nocleg: na terenie prywatnym w namiotach nad stawem lub w domu – warunki standardowe. Istnieje możliwość wynajmu niedaleko miejsca szkolenia pokoju dwuosobowego (60/70zł za noc tzn. 30/35zł osobodoba), a także pokoju rodzinnego od 120zł do 220zł/noc (w zależności od liczby osób – maksymalnie 10 osób). Inna opcja – nocowania w 4 i 6-osobowych domkach campingowych (domki bez węzłów sanitarnych) cena 15zł od osoby. Adres miejsca noclegowego ul. Opolska 18, 42-134 Truskolasy. Telefon: 691 540 973. Wyżywienie we własnym zakresie. Wszelkie informacje na ten temat dostępne e-mailowo: sklep@lesne-rzemioslo.pl

Uwaga! Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest ukończenie 18 lat oraz wypełnienie dokumentów, które zostaną wysłane na podany adres e-mail w chwili wpisania na listę uczestników. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia. Szkolenie odbywa się w miejscowości Bór Zapilski 21, 42-133 Wręczyca Wielka. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby, które dostały kupon rabatowy na minionym szkoleniu w przypadku ponownej chęci uczestnictwa proszone są o wysłanie wraz ze zgłoszeniem kodu z kuponu.

Tagged , .

Wychowując się na wsi, nauczył się wielu praktycznych rzeczy przydatnych w leśnym rzemiośle. Tomek uczęszczając do Technikum Rybactwa Śródlądowego w Sierakowie, wstąpił do ZHP, po czym szybko objął funkcję drużynowego w hufcu Międzychód. Od tego czasu zaczął organizować pierwsze zajęcia dla młodzieży, głównie z terenoznawstwa oraz surwiwalu. Następnie po przygodzie z wojskiem otworzył swoją szkołę, gdzie jako instruktor uczy organizacje paramilitarne sztuki przetrwania w tematyce S.E.R.E. Nie są mu obce prace rzemieślnicze, na swojej życiowej drodze zdobywa także doświadczenie w pracy z drewnem jako stolarz i cieśla. Tomek na łamach Leśnego Rzemiosła chętnie dzieli się z Wami wiedzą z dziedziny między innymi pracy w drewnie, połowów ryb, maskowania i tropienia oraz szeroko rozumianego bushcraftu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 7 =